مونا دژبان

مونا دژبان مدیر محتوا و بنیان‌گذار گروه واژه‌بان، همیشه معتقد است که محتوا سازوکاری دارد که می‌توان با آن تاثیری اعجازبرانگیز بر مخاطب گذاشت؛ تا آن‌جا که حتی قضاوت‌ها و تصمیم‌گیری‌های مخاطب را تغییر یا سمت و سو داد. او همیشه خودش را فریفته این تاثیرگذایر بر ذهم و تصمیم‌گیری مخاطب می‌داند و معرفی می‌کند.

او می‌داند که آوا، تصویر و کلام هوشمندانه در ضمیر ناخودآگاه مخاطب تا مدت‌ها باقی خواهد ماند و همیشه سعی خود را کرده است تا کلام و محتوا را در این ضمیر ناخودآگاه به درستی تثبیت کند.

او پس از کسب تجربیات فراوان و ارزشمندی در شرکت‌ّهای بزرگی چون شیپور و فلایتیو و …، فعالیت مستقل خود را با تاسیس گروه تولید محتوای واژه‌بان در سال ۱۳۹۶ شروع کرده و می‌خواهد سر و شکلی حرفه‌ای و هدفمند به تولید محتوا دهد.

مونا دژبان نیز یکی از سخنران‌های دومین کنفرانس بازاریابی محتوایی است که قرار است برایمان از «اتیکت‌های فریلنسینگ محتوا» بگوید. قبل از شروع کنفرانس و شنیدن سخنان و نظرات مونا دژبان، پاسخ چند سوال زیر را از نظر او بدانید.


مونا دژبان درباره محتوا و بازاریابی محتوایی چه فکری می‌کند؟

ما تاثیرگذاریم و همزمان تاثیرپذیریم. این محتوا است که میانه‌دار این تاثیر و تاثر است.

رفتارهای مخاطبان و برداشت‌های آنان در گرو چیستی و چگونگی محتوایی است که می‌بینند و ما با هدایت محتوا می‌توانیم این رفتارها و برداشت‌ها را دگرگون کنیم.

مونا دژبان چگونه در مسیر محتوا قرار گرفت؟

در حوزه محتوا پس از تاسیس گروه تولید محتوای واژه‌بان، چالش‌های تازه‌ای را تجربه کردم که تا پیش از آن برایم افسانه و جادو بود! افسانه‌هایی که به مرور زمان هر کدام جزئی از لحظات روزمره زندگی‌ام شدند.

مدیریت زمان و هزینه، رفتار با مشتری، آموزش و هدایت نویسندگان و ده‌ها نکته ریز و درشت، آموخته‌های ارزشمندی است که با گروه واژه‌بان آموخته‌ام.

چرا بازاریابی محتوا؟

من شیفته تاثیرگذاری هستم. تاثیر بر رفتارها، تصمیم‌ها و قضاوت‌های دیگران برایم لذت‌بخش است و باور دارم که با بازاریابی محتوا می‌توان به بسیاری از جریان‌ها و خواست‌ها سمت‌وسو داد.

موضوع سخنرانی مونا دژبان در دومین کنفرانس بازاریابی محتوایی چیست؟

  • در دنیای فریلنسینگ و از راه دور
  • چطور مشتری واقعی رو شناسایی کنیم؟
  • چطور مشتری مناسب خودمون رو شناسایی کنیم؟
  • چطور مشتری نامناسب رو شناسایی کنیم؟
  • با مشتری نامناسب چطور رفتار کنیم که تصویر خوشایندی هم  از خود ارائه دهیم.
  • سراب فریلنسینگ بدون برنامه و توقعات غیرواقعی
  • اخلاق فریلنسینگ؛ خوش قولی، خوش قولی و باز هم خوش قولی/ تعهد به کیفیت و ضمانت بازبینی.