حسین وحدانی

 کمی کمتر از بیست سال است که روزنامه‌نگاری و طراحی تبلیغاتی را در روزمه خود دارد و به آن‌ّها به شکل حرفه‌ای مشغول است. حسین وحدانی حالا کمی بیشتر از پنج سال که به حوزه محتوا ورود کرده و دارد حرفه‌ای بودن خود را نیز در این زمینه هم نشان می‌دهد. او خود را یک استراتژیست، مجری و مدرس بازاریابی محتوا می‌داند.

در دومین کنفرانس بازاریابی محتوایی که آنلاین برگزار خواهد شد، حسین وحدانی قرار است درباره «استراتژی محتوا» برایمان حرف بزند و دانسته‌های خود را در اختیار ما نیز قرار دهد. احتمالا مشتاق هستید که قبل از کنفرانس برخی از نظرات او را درباره محتوا و بازاریابی محتوایی بدانید؛ پس ادامه این نوشته را از دست ندهید.


حسین وحدانی درباره محتوا و بازاریابی محتوایی چه فکری می‌کند؟

جمله‌ی معروف بیل گیتس که «محتوا پادشاه است» را همگی شنیده‌ایم؛ من دوست دارم اضافه کنم که پادشاهی محتوا از روز اول زندگی بشر برقرار بوده و احتمالا تا آخرین روز حیاتش هم ادامه خواهد داشت. موضوع محتوا ازلی و ابدی‌ست؛ چون محتواست که بستر ابراز وجود فردی و جمعی و شالوده‌ی ارتباطات‌مان را می‌سازد.

حسین وحدانی چگونه در مسیر محتوا قرار گرفت؟

نزدیک به بیست سال کار روزنامه‌نگاری به عنوان نویسنده، دبیر تحریریه و سردبیر، در کنار ده سال و اندی طراحی گرافیک و مدیرت هنری در مطبوعات و تبلیغات، رابطه‌ی عاشقانه‌ی من با محتوا بود که از جایی به بعد با مفاهیم کسب‌وکار و استراتژی گره خورد و کار را به این‌جایی کشاند که می‌بینید!

چرا بازاریابی محتوا؟

سوال درست این است: چرا که نه! اگر بازاریابی محتوا را نه صرفا محدود به تلاش برای فروش کالا و خدمات، که دانش و مهارت اثرگذاری روی مخاطبان بدانیم، همه‌ی ما بالقوه علاقمند به بازاریابی محتوا خواهیم بود؛ چرا که دوست داریم روی دیگران تاثیر بگذاریم و پیام خود را در ذهن‌شان ماندگار کنیم.

موضوع سخنرانی حسین وحدانی در دومین کنفرانس بازاریابی محتوایی چیست؟

هنگام طراحی استراتژی بازاریابی محتوا، ما اغلب از عناصر دیگری که به اندازه‌ی محتوا – و بلکه بیش از آن – در معادله‌ی موفقیت استراتژی موثرند غفلت می‌کنیم. در سخنرانی کوتاهم در این کنفرانس، تلاش می‌کنم تلنگری بزنم به این عناصرِ شاید پنهان از چشم ما.