احسان طریقت

یکی از فعالان حوزه استارتاپی «احسان طریقت» است که اگر شما در این حوزه دستی داشته باشید، حتما نام او را شنیده‌اید. او که تجربیات بسیاری در شرکت‌های معتبر زیادی دارد، در شروع کارهای زیادی را تجربه کرده و به قول خودش هر یک سال یا یک سال و نیم شغلش را عوض کرده است.

حالا احسان طریقت با کوله بار تجربه از دیجی کالا و کاله و سرآوا و … قرار است در دومین کنفرانس بازاریابی محتوایی که قرار است آنلاین برگزار شود، یکی از چندین سخنران این کنفرانس باشد و درباره «پادکست» صحبت کند و تجربیات خود را برای ما هم بگوید. قبل از حضور او در کنفرانس بازاریابی محتوایی، بد نیست جواب سوال‌های زیر را از نظر احسان طریقت بدانید.


احسان طریقت درباره محتوا و بازاریابی محتوایی چه فکری می‌کند؟

وقتی از محتوا صحبت می‌کنم، اولین چیزی که به ذهنم می‌رسد این است که محتوا چقدر به مخاطبش کمک خواهد کرد؟ آیا این محتوا ارزشی را برای مخاطب روشن می‌کند؟ یا فرای از مقدار، فرم و فرمتی دارد که بتواند مخاطب را توانمندتر کند؟ به نظرم جواب این سوال‌ها بخش مهمی از فرآیند بازاریابی محتوایی، که از ایده، تولید، انتشار و بازخورد تشکیل می‌شود را روشن می‌کند. هر چه تمرکز اصلی این فرآیند با نگاه و هدف توانمندتر کردن مخاطب باشد، طبیعتا ارزشمندتر و اثرگذارتر خواهد بود.

احسان طریقت چگونه در مسیر محتوا قرار گرفت؟

من از سال ۸۱ برای روزنامه‌های مختلف یا مجله‌های حوزه تکنولوژی مطلب می‌نوشتم یا ترجمه می‌کردم. همین نوشتن که بعدها فهمیدم چقدر تاثیر مهمی در روحیه و گذر از سختی‌های آن زمان کار و شغلم داشته، پایه‌ای بود برای چیزی که امروز به آن می‌گوییم بازاریابی محتوایی.

چرا بازاریابی محتوا؟

من همیشه دنبال انجام دادن کاری هستم که بتوانم تاثیرگذار باشم و تغیییر ایجاد کنم. هر کسی با شیوه و مدلی به این موضوع نگاه می‌کند و طبیعتا من هم با توجه به علاقه و استعدادی که در این حوزه در خودم می‌بینم، فعالیتم را شروع کردم و ادامه می‌دهم.

موضوع سخنرانی احسان طریقت در دومین کنفرانس بازاریابی محتوایی چیست؟

در دومین کنفرانس بازاریابی محتوایی من از تجربیاتم به عنوان کسی که روایت‌گری را با پادکست دنبال می‌کنم، صحبت خواهم کرد و درباره تجربه‌های خودم از دنیای پادکست حرف خواهم زد. عنوان سخنرانی من «صدا، میکروفون، حرکت» هست.