علی آجودانیان

من علی هستم. اگر از اینکه کِی به دنیا آمده‌ام و چی خوانده‌ام بگذریم. از سال‌های آخر دهه ۸۰ زندگی کاری من با ورود به شرکت ParsCMS شروع و سپس با رفتن به شرکت فکر برتر و راه اندازی سرویسی به نام تم یاب ادامه پیدا کرد. البته در این بین مشغول کارهای دیگری نیز بوده‌ام که بسیار در جایی که امروز هستم تاثیر گذار بودند. اما نقطه مشترک همه این فعالیت‌ها، نقش اصلی یا فرعی من در تولید اقلام محتوایی هر کدام از این فعالیت‌ها بود. تا اینکه بالاخره ۲ سال پیش ابر و باد و مه و خورشید و فلک با همراهی سربازی باعث شدند در زندگی کاری، شروعی جدید داشته باشم و از نزدیک‌تر با محتوای متنی سر و کار داشته باشم.

ویرگول که نامِ این شروع جدید بود این فرصت را در اختیارم قرار داد تا بتوانم به صورت جدی‌تر بر روی محتوای متنی دیجیتالی تمرکز کنم و از یک سمت با نیازهای گسترده نویسندگان و کسب و کارها و از سمت دیگر مخاطبین و کاربران آشنا شوم.

ما در ویرگول می‌کوشیم تا فضایی مناسب برای نیاز فراموش شده‌ی چند سال اخیر وب فارسی باشیم. پلتفورمی جدید – با هدف تشویق افراد و برندها به تولید و تعامل با محتوای متنی – بر روی خاکستر وبلاگستان سابق؛ به این امید که ققنوسی جدید زاید؛ با هدف کمک به کسب و کارها و جامعه فارسی زبانان.
تصمیم گیری بر اساس داده‌ها و اطلاعات، احتمالِ انتخاب بهتر را بیشتر می‌کند. برای همین می‌خواهم از چیزهایی که در این ۲ سال دیده‌‌‌ام و به آن رسیده‌ام صحبت کنم. شاید که قبول اُفتد…