گپ‌وگفتی با احسان طریقت

یکی از سخنران‌های کنفرانس بازاریابی محتوایی، احسان طریقت هست. کمتر کسی ممکن است که در فضای بازاریابی محتوایی فعال باشد و احسان را نشناسد.احسان طریقت با خوش‌رویی و وقت‌شناسی به سوالات ما پاسخ داد که در در ادامه می‌تونید گپ‌وگفت ما را مطالعه کنید

لطفا خودتان را معرفی کنید.

من احسان طریقت هستم و در حال حاضر در شرکت کاله به عنوان مدیر بازاریابی محتوایی مشغول به کارم. (معرفی کامل‌تری از احسان را در صفحه‌ی معرفی‌اش بخوانید)

به نظر شما محتوا چیست؟

برای همه ما محتوا همه این چیزهایی هستش که هر روز می‌بینیم، می‌شنویم و در کل حس می‌کنیم. هر چیزی که بتونه حواس ما رو به خودش جلب کنه محتواس.

به نظر شما بازاریابی محتوایی یعنی چه؟

بحث ورود محتوا به حوزه کسب‌وکارها موضوع جدیدی نیست، اما شاید با تغییراتی که در دنیا اتفاق افتاده و صحبت از ارزش‌محور شدن کسب‌وکارها شده، بازاریابی هم به نوع جدیدی از تعامل با انسان‌های نیاز داشته که طبیعتا بخش مهمی از اون رو محتوا و به خصوص روایتگری به خودش اختصاص داده. محتوای خوب اونقدر اثرگذار هستش که حتی کسب‌وکارها هم به سمتش اومدن و با روش‌های درست روایتگری، محتوای خودشون رو ارزشمندتر می‌کنن و به دست مخاطب‌شون می‌رسونن؛ اون هم هدفمند و اثرگذار.

به نظر شما جایگاه بازاریابی محتوایی در دنیای امروز و کشور ما کجاست؟ چه مسیری در پیش دارد و برایش یه آتیه‌ای پیش‌بینی می‌کنید؟

همه دنیا داره به سمتی میره که دیگه صحبت از قابلیت‌ها و خصلت‌های محصول/خدمت خیلی اثرگذار نیست. موضوعی که باید درباره‌اس صحبت بشه درباره ارزشی هستش که ایجاد میشه. و این ارزش باید جایی ارائه بشه که مخاطب هم حضور داره. دیگه از کشیدن بی‌هدف مخاطب به سمت خودمون گذشتیم و باید به ارسال پیام به مخاطب هدف صحبت کنیم.

رابطه‌ی شما با محتوا/بازاریابی محتوایی چیست؟

من عاشق محتوا به خصوص متن هستم. بخش مهمی از تغییری که کردم رو مدیون چیزهایی هستم که خوندم و نوشتم. به همین شکل هم فکر می‌کنم که تغییر بدون در نظر گرفتن محتوای خوب چندان اتفاق افتادنی نیست. من عاشق محتوام. به همین خاطر فکر می‌کنم بخش مهمی از زندگی شخصی و حرفه‌ای من رو درگیر بودن با محتوا به خودش اختصاص داده.

آیا برگزاری کنفرانس بازاریابی محتوایی لازم است؟ در صورت پاسخ مثبت یا منفی دلیل خود را بفرمائید؟

همیشه صحبت درباره یه موضوع وقتی هدفمند باشه و مخاطب هدف هم داشته باشی اثرگذاره. این کنفرانس هم همینطور. تعامل‌محور و تجربه‌محور بودن توی کنفرانس مهمه که امیدوارم این اتفاقِ خوب بیافته.

به نظر شما مخاطبین این رویداد چه دستاوردهایی خواهند داشت؟

دو تا اتفاق مد نظرمه که احتمالا رخ میده. تجربه جمع شدن یک گروه متخصص از کسایی که توی حوزه محتوا فعایت می کنن می تونه جذاب باشه. بخش دوم دستاوردها برای همه، چه سخنران‌ها و چه مخاطبین، اینه که تجربه‌های عملی این حوزه رو می‌تونیم بشنویم و ببینیم که هر کسی چه دستاوردی داشته و این اشتراک‌گذاری تجربه‌ها می‌تونه اتفاق خوبی باشه.

حضور در این رویداد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنید؟ و یا نمی‌کنید؟

پیشنهاد من اینه که هر کسی براش حوزه محتوا و روایت‌گری جذابه بیاد.

موضوع ارائه‌ی شما چیست؟ به درد چه کسانی می‌خورد؟

من درباره «تغییر نگرش از تبلیغات به محتوا؛ تجربه سفری محتوامحور با کاله» صحبت خواهم کرد. تجربه‌ای از درون یک کسب‌وکار سنتی ولی با نگرش به ترندهای روز و اعتماد به حوزه‌های جدید. تجربه‌ای عملی از اتفاقی که در ۱۶ ماه گذشته در گروه سولیکو به خصوص در کاله اتفاق افتاده.

ارسال دیدگاه